Užuolaidų salonas Oduva

Užuolaidos

galerija-new7 Toliau

Kiekvienas langas kiekviename name reikalauja vienokio ar kitokio dekoro sprendimo. Vienas populiariausių – langų dekoravimas užuolaidomis. Tai niekada nenusibostantis žaidimas su audiniu, jo medžiagiškumo subtilybėmis, begaline spalvų bei raštų palete.

Tokios šiuolaikiškos bei populiarios langų dengimo priemonės kaip romanetės bei širmos yra varžomos tam tikrų esamo interjero apribojimų, tuo tarpu užuolaidos – labai universalus langų „drabužis“. Tad, jeigu jau tvirtai nusprendėte savo langus aprengti būtent užuolaidomis, sekantis galvoje iškylantis klausimas būtų – kokį vaidmenį užuolaidoms suteikti Jūsų interjero visumoje? Ar tai Jūsų namų interjero pasididžiavimas ir puošmena, ar tik apsisaugojimas nuo kaimynų ar saulės įkyrumo? Ar užuolaidos bus akcentas ir „kabliukas“ žvilgsniui, ar visdėlto susilies su baldais, sienomis ir liks nematoma?

Sėkmingai nustačius užuolaidoms tenkamą vaidmenį Jūsų namuose, tolimesnis kelias bus nemažiau įdomus ir intriguojantis. Parinktas audinio medžiagiškumas, spalva ir raštai, drapiruotės būdas lems užuolaidos charakterį. Nemažiau svarbu ir užuolaidos tvirtinimo būdas. Galutinį rezultatą gali lemti net ir tokios nežymios subtilybės kaip audinio pralaidumas šviesai, parinkti karnizo antgaliai, užuolaidų parišimo laikikliai.

Tinkamo užuolaidų sprendimo pasirinkimą konkrečiai erdvei dažnai diktuoja ir užuolaidos atliekama funkcija. Užuolaidos gali atsirasti interjere išskirtinai namų dekoro tikslam, siekiant sukurti jaukumo atmosferą. Tuomet ir užuolaidos audiniai dažnai parenkami lengvesni, geriau krintantys. Kitais atvejais, kai reikalingas didelis būsto užtamsinimo – atsiribojimo nuo kaimynų ar išorinės aplinkos procentas, užuolaidos sprendimui labiau tiks sunkesni, storesni, tamsesnių tonų užuolaidiniai audiniai.