Užuolaidų salonas Oduva

Širmos

japoniškos širmos, pasiuvimas, sumontavimas ir mechanizmai Toliau

Šiuo metu Lietuvos rinkoje “ant bangos” esanti įstabi langų dekoro priemonė – širma. Iš Japonijos kultūros paveldo atkeliavusi širma spėjo užkariauti net didžiausių skeptikų širdis. Taip atsitiko dėl nepaneigiamo japoniškų širmučių minimalistinio grožio ir funkcionalumo harmonijos.

Širmų sistema – tai bėgeliais slankiojančios audinio palos, kurių skersmuo dažniausiai neviršija 1 metro. Širmutė valdoma virvelės ar užuolaidų lazdelės pagalba, nors galimas variantas ir stumdyti širmos audinius tiesiog ranka. Visa medžiaginė širmutės dalis “suvažiuoja” į vieną ar kitą lango pusę, priklausomai nuo šeimininko pageidavimo. Galima širmą sustumti ir į abi lango puses, taip langas išlaikys simetriją. Tai patogu ir turintiems lango centre išėjimą į lauką ar terasą.

Širmos yra mėgiamos dar ir todėl, kad tai puiki priemonė uždengti didelius panoraminius langus. Be to, širma puikiai tinka papildomam audinių dekoravimui – skersiniais dažytais romanečių strypeliais, kitų audinių fragmentų antsiuvais… Visa tai padaro širmą patraukliu sprendimu langams uždengti ir dekoruoti.